28 Şubat 2013 Perşembe

Okudum Bitti #4 Yüzleşme


Kitap Adı : Yüzleşme
Yazar : Juliette Fay
Yayınevi : Ephesus
Baskı : 2011

Arka Kapak Yazısı 
Dana Stellgartenın boşanmasının üzerinden bir yıl geçmiş ve işler gittikçe zorlaşmıştır. Yedi yaşındaki oğlu, babasının yokluğuyla öfkeli ve huysuz bir çocuğa dönüşmüştür. Kızı Morgan'ın daha on iki yaşında olmasına rağmen bulimik olduğunu öğrenmiş ve popüler kızlarla arkadaşlık kurmaya çabalarken çok baskı altına girdiğini fark etmiştir. Yeğeni Alder, on altı yaş sorunlarıyla hayatlarının ortasına tam manasıyla dalmış ve onlarla kalmak istemektedir. Genç kızlığa yeni yeni adım atan Alder, eskiden olduğu gibi mutlu ve neşeli değildir.
Diş doktorunun ofisinde beklenmedik arkadaşlıklar kuran Dana, kadim dostunu kaybeder; hatta ilginç ve farklı olduğunu düşündüğü bir adamla çıkmaya başlar.
Bütün bu inişli çıkışlı sürecin yanı sıra, eski kocası iş yerinde yaşadığı sıkıntılar yüzünden, ödediği çocuk nafakasını azaltmak durumunda kalır.

Yaşamının büyük bir kısmında çoğu kabahati hoşgörüyle görmezden gelen Dana, bekâr bir annenin anlayışla birlikte keskin bir sorumluluk duygusuna sahip olması gerektiğini de öğrenmiştir artık.
Ailenin anlamına, büyüyüp olgunlaşmada çocuk, genç ya da orta yaşlı bir anne olmanın ne kadar önemsiz olduğuna dair enfes ve düşündürücü bir hikâye...


Bu kitabın arka kapak yazısı bence yeterli açıklayıcılığa sahip. Benim izlenimlerime gelirsek okunabilir ama fazla bir beklenti içine girmemek gerekir. Sıradan olarak tanımlayabileceğim bir kitap. Daha heyecanlı ve sürükleyici kitapları sevenler için biraz durağan gelebilir. Ama duygular olarak bakılınca sevenleri de olabilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...