2 Mart 2013 Cumartesi

Okudum Bitti #5 Ruhundaki Zehirle Yüzleş


Tess'im her türlü özel  ilgiyi hak ediyor.

Kitap Adı : Ruhundaki Zehirle Yüzleş
Yazar : Tess Gerritsen
Yayınevi : Martı
Basım : 2012

Tess Sultan bağımsız kitaplarımda da Rizzoli&Isles serisinde olduğu kadar döktürüyor. Seviyorum ben bu yazarı şaka maka piyasada bulamadıklarım hariç Türkiye’de çıkan kitaplarının hepsini okudum. Eve gittiğim zamanlarda yorumlarını da göreceksiniz. 

Gelelim ana karakterlerimize. İlk şahsımız Kat Novak. Kendi halinde, boşanmış bir adli tabip. Bir gün masasına bir vaka geliyor. Aşırı dozdan öldüğü sanılan bir kadın. Kat otopsiyi yapıyor ama ters giden şeyler var. Üstelik maktulün elimde bir kibrit kutusu, kutunun içinde de bir telefon numarası. Numarayı arıyorlar bir adam çıkıyor ve ikinci ana karakterimiz burada sahneye çıkıyor.

Adam Quantrell, bölgede ünlü bir ilaç şirketi olan Cyrus’un sahibi. Yakışıklı ve cezbedici bir erkek. Bu adam için nedense uyuşturucudan ölen kadınlar önemli.

Kat ile Adam bir anda kendilerini aynı yolun yolcusu olarak buluyorlar. Kat, Adam'ın neden uyuşturucudan ölen kadınlarla ilgilendiğini öğreniyor. İlerleme kaydettikçe önlerine yeni sorunlar çıkıyor. Başları beladan kurtulmuyor. Hayatlarını bile tehlikeye atıyorlar. Sonuç ise onları hiç ummadıkları bir yola götürüyor. Güvenli görünen kişiler bile tehlikeli olabiliyor.

Bu kitap kesinlikle okunmalı.
Polisiye seviyorsanız hemen bir Tess kitabı alın ve tadını çıkarın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...