15 Mart 2013 Cuma

Okudum Bitti #8 Bahçemde Yeşeren Umutlar


Kitap Adı : Bahçemde Yeşeren Umutlar
Yazar : Debbie Macomber
Yayınevi: Martı
Baskı : 2012

Bahçemde Yeşeren Umutlar yazarın ilk iki kitabından farklı olduğu için bağımsız olarak yorumlamamın sorun olmayacağını düşündüm. Debbie Macomber yine kalemini konuşturmuş ve yüreğimize dokunmanın yolunu bulmuş.

Ana karakterimiz Susannah Nelson iki çocuğu ve kocası ile mutlu bir hayat geçiren, öğretmenlik yapan bir evlattır. Ortadan kaybolan eski aşkı Jake’i rüyalarında görmeye başlaması ve üstüne annesi Vivian ile ilgili aldığı haberler sonucu çocukluğunu geçirdiği kasabaya gitmeye karar verir. Kasabada ise onu hiç ummadığı şeyler beklemektedir.

Susannah’ın ölmüş babasını gördüğünü iddaa eden annesi ile ilgili ne yapacağına karar vermeli ve bunu annesine kabul ettirmeyi başarmalıdır. Jake’i bulmayı ise kafasına koymuştur. Bu konuda arkadaşı Carolyn ona yardımcı olacaktır. Yine de her şey evde bulacakları ve kızı Chrissie’nin aniden anneannesinin evine çıkagelmesi ile çok farklı yönlere kayacaktır.  Evde aniden ortaya çıkan notlar, kaybolan eşyalar Susannah’ı korkutmaya yetecektir.

Bu arada Carolyn nereden geldiği bilinmeyen gizemli bir adam ile yıllar sonra aşkı tadacaktır. Chrissie ise kendini bulma çabası içinde yanlış kararlar verecektir.

Susannah’ın nefret ettiği babası, ölen ağabeyi, kayıp eski aşkı ve şimdiki hayatı ile ilgili keşfedeceği sırlar, öğreneceği sarsıcı gerçekler karşısında yaşayacaklarını okumanızı tavsiye ederim.

1 yorum:

  1. sayfamı takip eder misiniz ?

    http://uydurukgunluk.blogspot.com

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...